Ballina Sport Serie A/ Paraqitje skandaloze e Napolit në javën e parë! Conte e...

Serie A/ Paraqitje skandaloze e Napolit në javën e parë! Conte e nis me humbje aventurën e re, Verona i mposht 3-0

17
0

Napoli ka marrë një humbje shokuese javën e parë të Serisë A pasi u mundën në transfertë 3-0 nga Verona.

Tekniku Antonio Conte e nis kështu në mënyrën më të keqe të mundshme aventurën e tij të re në stolin e napoletanëve.

Të tre golat e fitores për veronezët u shënuan në pjesën e dytë të lojës. Ishte Rocha Livramento që zhbllokoi sfidën në të 50-ën. Më tej Mosquera dyfishoi rezultatin në minutën e 75, përpara se të shënonte dhe të dytin personal dhe të tretin e takimit në të 94-ën për të vulosur fitoren e Veronës përballë Napolit.

Ndërkohë sfida tjetër e luajtur paralelisht në Serie A, mes Bolognas dhe Udinese u mbyll n barazim 1-1.