Ballina Sport Bayern Munich barazohet 3-3 nga Eintracht në minutën e 94! Mbetet në...

Bayern Munich barazohet 3-3 nga Eintracht në minutën e 94! Mbetet në krye të Bundesligës

8
0

Bayern Munich është ndalur për herë të dytë në barazim këtë sezon. Në javën e gjashtë të Bundesligës, bavarezët barazuan 3-3 në udhëtim kundër Eintracht Frankfurt, në një ndeshje që prodhoi gjithçka dhe ishte dramatike deri në sekondat e fundit.

Kim kaloi në epërsi djemtë e Kompany pas 15 minutave lojë, me Frankfurt që përmbysi me Marmoush dhe Ekitike në të 22 dhe 35 minutë. Upamecano në pjesën e parë barazoi dhe i dërgoi skuadrat në dhomat e zhveshjes me barazimin 2-2.

Fraksioni i dytë nisi me golin e Olise për Bayern, që shënoi një gol të bukur. Kur u duke se bavarezët do merrnin tri pikë në një fushë të vështirë, minuta e fundit ishte dramatike.